Печена тиква

Потребни состојки:

Тиква 

300мл.  Вода

Тиквата се мие. Потоа се сече на коцки и се чистат семките. Се реди на плех. Во плехот се истура водата. Тиквата се става во рерна на 220°C. Се пече додека омекне и добие убава црвено-кафена боја.

Share:

0 Comments

Leave a Comment