Облога од компир

Оваа облога е една од најдобрите во справувањето со отечено грло, крајници и висока температура. Ваквата облога може да ја користат и деца и возрасни. Ќе ве спаси од вонредни трчања во болница.

Потребни состојки

1 компир

2 лажици  ракија

1 апче парацетамол

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Земете еден компир и излупете го. Потоа земете еден сад и изрендајте го компирот во него. Додадете ја ракијата и здробено апче парацетамол. Измешајте. Смесата ставете ја на кујнска крпа. Врзете ја крпата на грло. Оставете да стои 2 часа. Потоа тргнете ја и измијте го грлото.

Share:

0 Comments

Leave a Comment